Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER ÜLKEBAYRAKLIZİYARETÇİ TOPLAM SAYI


AKILLI YÖNETİCİLERİN OLDUĞU YERLERDE YASAKLAR VE POLEMİK DEĞİL SAĞLIKLI İDARECİLİK OLUR!!

Aydın YILDIZ

18 Ekim 2020, 16:21

Aydın YILDIZ

AKILLI YÖNETİCİLERİN OLDUĞU YERLERDE

YASAKLAR VE POLEMİK DEĞİL,

SAĞLIKLI İDARECİLİK OLUR!   Biraz eskilere gidelim; Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde yabancılarıın ülke yönetimine açıktan yada dolaylı katılımı ile ülkemiz insanlarının katılımını bir kıyaslayın! Fikrinizi söylemek istediğinizde parazit yapıp lafınız kesiliyorsa siz ne kadar katılım sağlayabilirsiniz?

     Eğer bir ülke sağlık tedbirlerini yeterli olmasa da mümkün olan en yüksek oranda bütçe ayırırsa zaten en önemli bütçe eğitim olduğuna göre; eğitimli insan sağlıklı düşünür, mantıklı hareket eder. Eğitimli olduğu için üretir yanındakiler başta olmak üzere ihiyacı olan insanlarla paylaşır. Üretilmeyen düşünce ve tüm ürünler nasıl paylaşılabilir?!

    Sapkınlığın Taciz-tecavüz-tahrik, V.B. gibi...) küfürün ve şiddetin arttığı ülkelerde eğitim ne kadar sağlıklıdır?!

    Şimdi şapkanızı önünüze koyun bir kez daha düşünün! Doğa derseniz Türkiye ve çevresindeki doğanın güzelliği herkesin bildiği bir gerçek. Yabancılar gelip hertürlü gezip giderken yurdum insanı parasızlıktan ve işten zaman bulup gidemediği için çevresini tanımıyor! Çocuklar ve bayanlar belli ideoloji, dini ve siyasi amaçlarla eğitim veriliyor adı altında gezdirilip müzeler ve turistik yöreler gösteriliyor. Peki, parası olmayan okula gidemeyen ekmek almakta zorlanan üstbaş almakta zorlanan en önemlisi barınacak yer bulmakta zorlanan insanlar ne yapsın?!

    Herkes bilir ki, hangi ülkede olursa olsun bir hükümetin alternatifi yoksa hükümet ister darbeyle gelsin ister seçilmiş olsun kendi bildiğini okur! Oysa, dikkatli yönetmezsek şu şu partiler kazanır veya ortaklaşa hükümet kurar diye düşünmesi yönetim kalitesini arttırmaz mı?!

   Diğer meslek guruplarını birkenara bırakın meslektaşlarımız olan gazeteciler (Radyocular, Televizyoncular, Sosyal Medyacılar en önemlisi kağıt baskı yapmaya çalışarak direnen Gazeteciler - İnternet gazetecileri dahil...) yüz yüze iken karşısındakilerin lafını kesmeden sırayla bir kişi konuşur diğerleri dinler. İnternette olsun kağıt üzerinde olsun (Gazete, Dergi, Kitap V.S. gibi...) kötüleme karalama yerine gördüğü yanlışı uyun bir dille eleştirirse yanlış ergeç hangisiyse bulunur, şiddet içeren nifak içeren kötüleme amaçlı yazılar ve görüntüler dahil tüm açıklamalar hem kişileri hem ülkeyi yıpratır!

Bu haber 385 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TARİH VE SAAT

AKILLI YÖNETİCİLERİN OLDUĞU YERLERDE YASAKLAR VE POLEMİK DEĞİL SAĞLIKLI İDARECİLİK OLUR!!18 Ekim 2020

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2020 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ!

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi