Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER ÜLKEBAYRAKLIZİYARETÇİ TOPLAM SAYI


SPOR VE TESİSLEŞMENİN ÖNEMİ!

SPOR VE TESİSLEŞMENİN ÖNEMİ!

Tarih 17 Mayıs 2022, 14:37 Editör Aydın YILDIZ

HABER : Aydın YILDIZ SPOR VE TESİSLEŞMENİN ÖNEMİ! Bilindiği gibi Türkiye'de yabancı hayranlığı artmaya devam ediyor! Bilhassa futbol da yabancı oyuncuların fazlalaşması dikkat çekmekte! Evet uykusu hafifleşmiş arada bir gözü açılıp etrafına bir bakıp sonra tekrar uyuyanlar gibi aslında yerli oyuncu oynatabileceklerini düşünenler yokmudur? İllâki vardır.

SPOR VE TESİSLEŞMENİN ÖNEMİ!
HABER : Aydın YILDIZ
     Bilindiği gibi Türkiye'de yabancı hayranlığı artmaya devam ediyor! Bilhassa futbol da yabancı oyuncuların fazlalaşması dikkat çekmekte! Evet uykusu hafifleşmiş arada bir gözü açılıp etrafına bir bakıp sonra tekrar uyuyanlar gibi aslında yerli oyuncu oynatabileceklerini düşünenler yokmudur? İllâki vardır. Maalesef toprak veya çim doğal sahalar ya müteahitlere peşkeş çekilmiş yada amacı dışında kullanılmaktadır. Küçük halısahalar yapılsa bile sporcularımızın uluslararası müsabakalarda başarılı olması için antrenmanlar uygun tesislerde yapılması gerekirken küçük ve doğal saha yerine suni çim veya halıfleks üzerinde oynamak başarıyı arttırır mı? uzmanlar bir açıklasın! Tabii ki önceden yapılan açıklamaları da incelemekte fayda var!  özellikle yoksul insanların spor yaptığı buralardan yetişen çocukların da önce amatör kulüplere gittiğini herkes bilir.

    Başta tüm Türkiye'de ilçe spor müdürlükleri olmak üzere atanmış yada seçilmiş yöneticiler her  muhtarlık bölgesinde en az bir okul bir de spor tesisi yapılması talebini üst makamlara iletmiş mi, iletmişse kaçyanesi gerçekleşmiş? Kendi köyümden Sivas Ulaş Çavdarköyü 4 ilçemizin sınırında nüfuusumuz aslında yüksek olmasına rağmen okulda sağlıklı bir eğitim verilmiş olsa eski de olsa 5 derslik aynı sınıfta olmasına rağmen şükürler olsun hiç yoktan iyidir bir okulumuz var diyoruz. Peki, Çavdarköyü, insanlar okul yetersiz, spor tesisi yok, geçim sıkıntısı vebenzeri sebeplerden ötürü başka yerlere yörelere büyük şehirlere göç etmektedir. Eğer biraz daha yeni bir okul, küçükte olsa bir spor tesisi olsa insanlar mal davar, tarım hayvancılıkla beraber başka iş alanları oluşturmaz mı?

Bu haber 1433 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SPOR

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

TARİH VE SAAT

CESUR HEKİMLER İLE CESUR HUKUKÇULAR GÖREVE!12 Mayıs 2022

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2022 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ!

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi