Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  TEŞEKKÜR EDERİM

  BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

  MİSAFİRLER ÜLKEBAYRAKLI



  ZİYARETÇİ TOPLAM SAYI


  TÜRK SU ÜRÜNLERİ AFRİKA ATILIMI

  TÜRK SU ÜRÜNLERİ AFRİKA ATILIMI

  Tarih 19 Kasım 2019, 14:10 Editör Aydın YILDIZ

  HABER : AYDIN YILDIZ Türkiye su ürünleri konusunda atak üstüne atak yapıyor. Dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan Türkiye, şimdi de Afrika Kıtası'na atak hızlandırıyor.

  TÜRK SU ÜRÜNLERİ AFRİKA ATILIMI

   
  HABER : AYDIN YILDIZ
   
         Türkiye su ürünleri konusunda atak üstüne atak yapıyor. Dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan Türkiye, şimdi de Afrika Kıtası'na atak hızlandırıyor.
   
       Ege İhracatçı Birlikleri Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamayı aşağıda yayınlıyorum;
  STG, Afrika pazarına Angola’dan girecek

      Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörlerinden Su ürünleri sektörü, Afrika pazarına açılma kararı aldı. Afrika pazarına Angola üzerinden açılma kararı alan Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Angola’da 27-30 Kasım 2014 tarihleri arasında FIP Angola Balıkçılık Fuarı’na katıldı.
  Su Ürünleri Tanıtım Grubu gelecek için potansiyel pazar olarak gördüğü Afrika’da ilk tanıtım faaliyetini Angola’da 27-30 Kasım 2014 tarihlerinde başkent Luanda’da bu yıl ilk kez düzenlenen FIP Angola Balıkçılık Fuarına katılım sağlayarak gerçekleştirdi.
  Afrika pazarının kendileri için  son derece önemli olduğunu vurgulayan Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Angola’da balık tüketiminin kişi başına 15 kg seviyesinde olduğunu,  Afrika’nın en fazla balık tüketen ülkesi durumunda olduğunu, Angola’nın aynı zamanda Türkiye’deki yem üreticilerine  balık unu ve balık yağı tedariği açısından da önem taşıdığını kaydetti.
         Seçkin marketlerde ve restoranların menülerinde çipura, levrek ve alabalığı görmenin mümkün olduğunu anlatan Kızıltan, “Fuar boyunca bu ülke ile ticari ilişkilerimizi geliştirmek için yeterli talebin olduğunu gördük. Türkiye’den direk uçuşların da başlaması da ihracatımızın önünü açacak ve Afrika pazarına girişte ülkemiz su ürünleri sektörün büyük avantaj sağlayacaktır. 2023 yılında Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için yeni pazarlara ihtiyaç var o nedenle su ürünleri sektörü olarak yeni pazarlar bulma çalışmalarına ağırlık verme kararı aldık. 2013 yılında Angola’ya yapılan Türkiye geneli su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracat rakamı 7 milyon 104 bin dolar iken bu rakam yüzde 25 artarak 8 milyon 894 bin dolara çıktı” şeklinde konuştu.
  FIP Angola Balıkçılık Fuarı’nda Su Ürünleri Tanıtım Grubu standını  Angola Büyükelçimiz Sayın İhsan Kızıltan’ın yanı sıra Angola Sanayi Bakanı  Benarda Gonçalves Martins ve Balıkçılık Bakanı Victoria de Barros Neto da ziyaret ederek Türk su ürünleri sektörü hakkında bilgi topladı ve izlenimlerini paylaştı.
       FIP Angola Fuarı’nda, Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nu Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı ve STG Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Kızıltan, TİM Sektörler Konseyi Üyesi, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı ve STG Yönetim Kurulu Üyesi Ali Can Yamanyılmaz, STG Yönetim Kurulu Üyesi  Abdülkadir Yeniçıkan ve Ege İhracatçı Birlikleri’nden Uzman Gökay Çelikli’den oluşan heyet temsil etti.

  Bu haber 2505 defa okunmuştur.

  Delicious 
    FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  EMEK-İŞ-ÜRETİM

  Elsanatları ve günümüz bayanları

  Elsanatları ve günümüz bayanları HABER-FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Bilindiği gibi herkes yoksulluktan yakınır. Fakat, kaç ailede kaç bayan el işi yapara...

  TARİH VE SAAT

  ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

  ANKET

  BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!





  Tüm Anketler

  BELİRTİGAZETESİ AJANDA

            
                                                    
  BELİRTİGAZETESİ AJANDA
   
  BELİRTİGAZETESİ
  TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
  GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
  ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

  MİSAFİR TANIMA

  Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

  BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi