Belirti Gazetesi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER ÜLKEBAYRAKLIZİYARETÇİ TOPLAM SAYI


RSF CESUR ADIMLAR ATIYOR, DESTEK OLMAK TÜM İNSANLIK İÇİN GEREKLİ...!

RSF CESUR ADIMLAR ATIYOR, DESTEK OLMAK TÜM İNSANLIK İÇİN GEREKLİ...!

Tarih 12 Mayıs 2022, 12:19 Editör Aydın YILDIZ

HABER : AYDIN YILDIZ RSF (SINIR TANIMAYAN GAZETECİLER FEDERASYONU) DAYANIŞMA TALEBİ VE A.B.D. BAŞKANLIK SEÇİMİ SONRASI BASINA SANSÜR VE BASKI UYARISI!

RSF DEN DAYANIŞMA TALEBİ ÇAĞRISI

ABD BASINA SANSÜR VE BASKI UYARISI

 
 
 
 
HABER : AYDIN YILDIZ   
 

 

   Gerek Ortadoğu politikası gerekse iç işlerindeki olumsuzlukları nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D.) hem kendi ülkesinde hem de Amerika dışından aldığı tepkide git gide fazlalaşıyor.  Donald J. Trump yönetimi ile tırmanışa geçen tepkilerin olumlu yönde gelişme olmazsa Amerika yönetimini daha da düşündüreceğe benziyor…! Bilhassa basın üzerindeki baskılar Basın Özgürlüğünü hatta insan temel hak ve özgürlüklerini tehtid etmekte baskı altına almakta. Başta Sınır Tanımayan Gazeteciler Federasyonu America temsilcileri olmak üzere bölgedeki bağımsız ve ilerici demokrat yayıncıların tepkisini toplamakta!

   Barack Hussein Obama yönetimi kendisinden önceki iktidarlar gibi A.B.D.’yi savunsa da kendi politikalarına uygun yatırımlar yapsa da uygulamalarında sertlikler olsa da Tramp yönetimi kadar tepki almamıştı. Sadece dışarıdan değil Amerika içinden de büyük tepki alarak çalışmalarını sürdüren mevcut A.B.D. Yönetimi ileriki günlerde daha da büyük sıkıntı yaşayacak gibi… Rusya Federasyonu ile rekabet içinde olduğu göz önünde bulundurulursa daha iyi daha güçlü olmak için çaba sarf edeceğe benziyor. Türkiye üzerinde de olumsuz etki oluşturan politikası bazı Arap ülkelerinin hoşuna gitsede işine gelsede bölgede gelecekte başta İsrail-Filisti ilişkileri yönünden de düşündürücü…!


             
 
 
 
    RSF (SINIR TANIMAYAN GAZETECİLER FEDERASYONU) DAYANIŞMA TALEBİ VE A.B.D. BAŞKANLIK SEÇİMİ SONRASI BASINA SANSÜR VE BASKI UYARISI!
 
    A.B.D. (Amerika Birleşik Devletleri)'nde yapılan seçimler sonrası basına ve muhaliflere kendisi gibi düşünmediği gerekçesiyle sansür ve baskı uygulanmasına karşı bilgilendirme uyarma ve dayanışma çağrısı yaptı.
 
 

Sevgili arkadaşım,

 

     Basın özgürlüğü burada Amerika Birleşik Devletleri'nde tehdit altında olduğunu ve durumun bizim düşündüğümüzden daha korkunç olabilir. en az 20 gazeteci Ağustos 2014'ten bu yana ABD'de tutuklandığını Sınır (RSF) Tanımayan Gazeteciler bildirdi.

 

      1 Şubat tarihinde Sadece geçen hafta, gazeteci Jenni Monet Dakota Erişim Boru Hattı protesto kapsayan tutuklandı. o kefaletle serbest olmasına rağmen, o geçmeleri suçlamasıyla karşı karşıya ve bir isyan çekici. Onun tutuklanması ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz burada olayların bu tür maalesef benzersiz değildir - özellikle Kuzey Dakota. Amy Goodman, Democracy Now ev sahibi! Morton County protestoları izlerken Eylül 2016 yılında tutuklandı. Ödüllü belgesel yapımcısı Deia Schlosberg onun suçlamalar düşürüldü önce sivil itaatsizlik eylemi filme yönelik Pembina County hapis 45 yıla kadar karşı karşıya.

 

     Jenni Monet aleyhindeki suçlamalar, basın özgürlüğünün ihlali olan ABD Anayasası ilk değişiklik için bir tehdit ve her yerde gazeteciler için bir güvensiz ve tehlikeli bir ortam yaratmak. ABD'de jailing ve gazetecilerin susturulması bu ülkede tehlikeli bir emsal teşkil ve diğer ülkelerdeki gazeteciler için benzer bir eğilim teşvik edebilir. Gazeteciler halka haber sağlama sorumluluğunu taşırlar. Bu, herhangi bir demokratik toplumda temel bir haktır.

   Sınır Tanımayan Gazeteciler bu hakkı savunmak Yardım. Sizin katkınız doğrudan yurtiçinde ve yurtdışında gazetecileri desteklemek çabalarımızda bize yardımcı olur.

 

 

İçtenlikle,

 

RSF Takımı

Bu haber 4105 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DERNEKLER (DEMOKRATİK K.Ö.)

DÜŞÜNCE SUÇU GÜLDÜRDÜ:)

DÜŞÜNCE SUÇU GÜLDÜRDÜ:) HABER-FOTOĞRAFLAR : AYDIN YILDIZ Ekinsanat Kütüphanesi Tiyatro Salonu'nda oynanan "Düşünce Suçu" adlı oyun izle...

ÇAVDARKÖYÜ BAYANLARI DAYANIŞMA GÜNÜNDE BULUŞTU

ÇAVDARKÖYÜ BAYANLARI DAYANIŞMA GÜNÜNDE BULUŞTU HABER - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Türkiye'nin sıkıntılı olduğu günlerde dayanışmanın önemi büyük. Çavdarköyü'...

TARİH VE SAAT

CESUR HEKİMLER İLE CESUR HUKUKÇULAR GÖREVE!12 Mayıs 2022

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2022 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ!

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi