Belirti Gazetesi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

HASAN FERİT GEDİK ANILDI YOZLAŞMAYA KARŞI DAYANIŞMA KAZANDI

HASAN FERİT GEDİK ANILDI YOZLAŞMAYA KARŞI DAYANIŞMA KAZANDI

Tarih 06 Haziran 2016, 12:39 Editör Aydın YILDIZ

HABER - FOTOĞRAFLAR : AYDIN YILDIZ UYUŞTURUCU VE YOZLAŞMAYA KARŞI MÜCADELE VERİRKEN ÖLDÜRÜLEN HASAN FERİT GEDİK, KENDİ ADINI TAŞIYAN UYUŞTURUCUYLA SAVAŞ VE KURTULUŞ MERKEZİ'NDE ANILDI.

 HASAN FERİT GEDİK ANILDI

YOZLAŞMAYA KARŞI DAYANIŞMA KAZANDI

 
 
 
 
 
 
HABER - FOTOĞRAFLAR : AYDIN YILDIZ
 
  Ali Kaya Arı ile Aydın Kılıç'ın icre ettiği okudu söylediği eserler
büyük alkış topladı.
 
    Tiyatro oyunuyla uyuşturucunun zararları insanların nasıl uyuşturucu bataklığına itildiği - çekildiği anlatıldı. Gülerek ve ilgiyle izleyen insanların beğenisini kazanan genç oyuncular büyük alkış ile ödüllendirildi.
 
 
    UYUŞTURUCU VE YOZLAŞMAYA KARŞI MÜCADELE VERİRKEN ÖLDÜRÜLEN HASAN FERİT GEDİK, KENDİ ADINI TAŞIYAN UYUŞTURUCUYLA SAVAŞ VE KURTULUŞ MERKEZİ'NDE ANILDI.
 
     Çok fazla bir zaman geçmedi hemen hemen herkes hatırlar. Yaşadığı her yerde başta uyuşturucu olmak üzere hertürlü yozlaşmaya karşı mücadele veren ve yine uyuşturucuyla mücadele esnasında öldürülen Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gazimahalles^'ne getirildiğinde halk sahiplenmişti. Büyük bir kortej eşliğinda halkın omuzunda Gazimahallesi Mezarlığına defnedildi. Gazi mahallesî'nde toprağa verilen bu genç de hiç kimseyle ters düşmeyeyeim bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyebilirdi keyfine bakıp gününü gün edebilirdi.
 
   Oysa Hasan Ferit Gedik çevresinde yaşanan yozlaşmaya duyarsız kalmadı ve üstüne gitti. Uyardı önledi ve bu uğurda öldü. Sizce boşuna mı öldü...? Bence şerefsiz, namussuzlar ve halkı sömürenler gibi olmaktansa halkıınyanında ezilenlerin ötelenenlerin baskıya uğramışların hatta uyuşturucuya müptela edilmişlerin nasıl topluma katılabileceğini halkın arasında üreten paylaşan bireyler olmasını düşündü. Bu nedenle kendi adını taşıyan Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş Ve Kurtuluş Merkezi'nde bir anma düzenlendi.
 
    Çok sayıda çocuk - büyük - bayan - erkek  katılımcının olduğu anma etkinliği esnasında tiyatro gösterisi, Hasan Ferit Gedik'in "Öldüğüm zaman kemençe çalın halay çekin" vasiyeti gerçekleştirlimek amacıyla kemençe çalındı, Aydın Kılıç ile Ali Kaya Arı'nın bağlama ve türküleri büyük beğeni kazandı alkış topladı. 
 

Bu haber 3764 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARŞİV

MAHZUNİ YOLUNDA BİR MAHSUNİ; MAHZUNİ ŞEÇER

MAHZUNİ YOLUNDA BİR MAHSUNİ; MAHZUNİ ŞEÇER RÖPORTAJ - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Mahzuni Şerif yolunda yürümeye çalışan bir sanatçı olan Mahsuni Seçer, 1975 Toka...

RUSYA DEVLETBAŞKANI VLADİMİR PUTİN, DAYANIŞMADAN YANA

RUSYA DEVLETBAŞKANI VLADİMİR PUTİN, DAYANIŞMADAN YANA HABER : AYDIN YILDIZ Daha önce ülkem ze gelen ve Anıtkabir ziyaretinde bulunan RUSYA DEVLETBAŞKANI VLADİMİR PU...

TARİH SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

TAKVİM

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi