Belirti Gazetesi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

GAZİMAHALLESİ'NİN BİTMEYEN ÇİLESİ!

Tarih 11 Haziran 2019, 17:53 Editör Aydın YILDIZ

HABER- FOTO?RAF : AYDIN YILDIZ Gazimahallesi, Türkiye'nin içinde bulunduğu bunalım sürecinin ençok etkisinde kalan yörelerinden. 1970'li yıllarda artan 1995'de en üst düzeyde çatışmalara sahne olan Gazi artık sıkıntılar bitsin diyor!

GAZİMAHALLESİ VE

 BİTMEYEN ÇİLESİ!

HABER- FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ
 
    Anadolu'dan Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen Kürt, Alevi ve Solcuların çoğunlukta bulunduğu daha önceleri İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi'ne bağlı olup Sultangazi İlçesi kurulduktan sonra Sultangazi İlçesi'ne bağlanan Gazimahallesi (Eski adı Atatürk Çiftliği), siyasi görüşlerin çelişkisi ve inanç farklılıkları nedeniyle herzaman ya hizmetler verilmiyor yada aksatılarak geciktirilerek yeterince hizmet verilmiyor. Verilen hizmetlerde adaletsizlikler oluyor. Örneğin; Bir bayan "Ben devlet yardımı alamıyorum beşkatlı binası olan insanlar alabiliyor" diyor. Bir çok yerde benzer sitemler duymuştuk. Bize belgeleyebilirmisiniz dediğimizde Devlet yardım ettiği insanları araştırıp belgeleyemiyorsa biz imkansızlıklar içinde nasıl belgeleyelim" ?Şeklinde çaresizliği dile getiriyorlar. Buda aslında seçimlerde Türkiye'nin durumunun çok iyi olduğunu söyleyen siyasi parti yöneticileri neden yoksulları zorda bırakıyorlar?!
 
    Bir muhtarlık binası yapılmazken müteahhitlerin cirit attığı her bir inşaatçının kaç bina yaptırdğı ilgili kurumların kayıtlarında öğrenilebilir. Bir tabelası bile doğru düzgün görünmeyen küçük bir parkta adı Ozan Kıvırcık Ali Parkı olan ve bir çiçek dikilmeyip (Ekildiğinde "Koparılıyor, çiğneniyor büyümüyor" gerekçesiyle) anacaddede "Nasıl olsa herkes biliyoryerini" iddiasıyla Ana caddede muhtarlık yönünü gösteren bir tabelası bile olmayan küçük bir kulübede muhtarlık hizmeti veriliyor! oysa, biz muhtarlık önündeyken oraya kadar sora sora gelip bize muhtarlığı soran insanlar gördük. Peki, memurlar atanlar başka bir yere atanıp görev yerleri değiştiği için zaman ve ya imkân sorunudur. Fakat, Gazimahallesi'nde yaşayan insanlar Gazimahallesi ve çevresin de esnaflık yapan işadamları başta olmak üzere yüksek okul bitirmiş hiç mi aklı başında birisi çıkıp bu benim söylediğimi ; Yahu bir mahallenin hele hele bu mahalle Gazimahallesi ise burada her inanç, her kültür ve düşünceden insanlar var. Burada lafa gelince mücadelenin en büyüğü varsa neden bir büyük salonu olan muhtarlık binası yok,  neden her inanç ve kültürden insanların katıldığı toplantılar yapılarak bölgenin sorunları sıkıntıları tespit edilip çözmek için ilgili kişi ve kurumlara müracaat edip bu sorunlar sıkıntılar giderilemez mi?
 
   İşte bu derece sorunlu bölge olan bir Gazimahallesi, Türkiye'nin içinde bulunduğu bunalım sürecinin ençok etkisinde kalan yörelerinden birisi. 1970'li yıllarda artan 1995'de en üst düzeyde çatışmalara sahne olan Gazi artık sorunlar bitsin diyor!

Bu haber 3301 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARŞİV

MAHZUNİ YOLUNDA BİR MAHSUNİ; MAHZUNİ ŞEÇER

MAHZUNİ YOLUNDA BİR MAHSUNİ; MAHZUNİ ŞEÇER RÖPORTAJ - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Mahzuni Şerif yolunda yürümeye çalışan bir sanatçı olan Mahsuni Seçer, 1975 Toka...

KAVŞAKLARDA IŞIKLAR GEREKSİZ Mİ?!

KAVŞAKLARDA IŞIKLAR GEREKSİZ Mİ?! HABER- FOTOĞRAFLAR : AYDIN YILDIZ Türkiye her alanda ilerlemek istiyorsa en basit hususlarda bile ihmalde bulunmama...

TARİH VE SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi