BELİRTİGAZETESİ'Nİ HERKES SEVDİ!


Açıklama: BELİRTİGAZETESİ'Nİ HERKKES SEVDİ! HABER - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Türkiye'de basın yayın sürekli gündemde olduğu gibi en önemlisi de gündemi bizzat oluşturuyor. Belirti azetesi ilk yayınlandığı ((Aralık) 1999 Yılı'nda herkesin dikkkatini ekti ve herkes sevdi. TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Kategori: AKTÜALİTE-GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 08 Nisan 2020, 03:26
Site: Belirti Gazetesi
URL: http://www.belirtigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=197


BELİRTİGAZETESİ'Nİ HERKES SEVDİ!HABER - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ

    
 BELİRTİGAZETESİ İLK SAYI ARALIK 1999

     
           Türkiye'de basın yayın sürekli gündemde olduğu gibi en önemlisi de gündemi bizzat oluşturuyor. Belirti Gazetesi'ni ilk yayınladığım (Aralık) 1999 Yılı'nda herkesin dikkatini çekti ve herkes sevdi. TEŞEKKÜR EDİYORUM. Biz gazeteciliği çıkar menfaat temini için kullananlar gibi düşünmeden, halkımızın (Milletimizin) ülkemiz Türkiye başta olmak üzere dünya halklarının kardeşliğine inanarak, tarafsız adaletli, bağımsız, daha önemlisi cesur olmak zorundayız!

                                    
                                BELİRTİGAZETESİ 2. SAYI BAŞ SAYFA
                                    
      Bu bilinçle gelişen teknolojinin olanaklarından yararlanıp mümkün olan en iyi yayıncılığı yampamız gerekirken maalesef teknolojik olanaklar herkkese nasip olmuyor! Bende imkânlar ölçüsünde başta doğduğum şehir Çavdarköyü-Ulaş İlçesi-SİVAS olmak üzere bulunduğum ulaştığım her yerden haberler ve gelişmelerle ilgili görüş ve yarumlar yayınlamaya çalışıyorum. Belirtigazetesi'ni ozaman İstanbul Valiliği'ne beyanname verdim. Daha sonra adliyeye Basın Savcılığına devredildi bu görev. Ben olanaksızlık yaşasamda büyük sıkıntılarla gazetecilik yapsam da imkânları olan insanlar daha iyisini yaparlar! Karanlıkların aydınlatılması, toplumsal bilinçlenme ve yeni nesilin bilgili ve cesur olması için gerçekleri öğrenmesi gerekir!

     Mesela  bir örnek ; Doğduğum köy Çavdarköyü Sivas İli Ulaş İlçesi'ne bağlı. Benim köyüm komşularımız olan köylerle bağlantısı olan yollar asfalt olmadığı gibi kışın ulaşım imkânsız gibi. Bu köylerin köydışında yaşayan çocuk ve gençlerinin kaçtanesi biliyordur, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı'na  3 yıl kalmışken neden hâla okul ve  değirmen yokken yollar bakımsız?!