BELiRTiGAZETESi'Ni HERKES SEVDi!


Açıklama: BELiRTiGAZETESi'Ni HERKKES SEVDi! HABER - FOTOGRAF : AYDIN YILDIZ Türkiye'de basin yayin sürekli gündemde oldugu gibi en önemlisi de gündemi bizzat olusturuyor. Belirti Gazetesi ilk yayinlandigi Aralik 1999 Yili'nda herkesin dikkatini çekti ve herkes sevdi. TESEKKÜR EDIYORUM.
Kategori: AKTÜALITE-GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2024
Geçerli Tarih: 22 Haziran 2024, 16:41
Site: Belirti Gazetesi
URL: http://www.belirtigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=197


BELiRTiGAZETESi'Ni HERKES SEVDi!HABER - FOTOGRAF : AYDIN YILDIZ

    
 BELIRTIGAZETESI ILK SAYI ARALIK 1999

     
           Türkiye'de basin yayin sürekli gündemde oldugu gibi en önemlisi de gündemi bizzat olusturuyor. Belirti Gazetesi'ni ilk yayinladigim Aralik 1999 Yili'nda herkesin dikkatini çekti ve herkes sevdi. TESEKKÜR EDIYORUM. Biz gazeteciligi çikar menfaat temini için kullananlar gibi düsünmeden, halkimizin (Milletimizin) ülkemiz Türkiye basta olmak üzere dünya halklarinin kardesligine inanarak, tarafsiz adaletli, bagimsiz, daha önemlisi cesur olmak zorundayiz!

                                    
                                BELIRTIGAZETESI 2. SAYI BAS SAYFA
                                    
      Bu bilinçle gelisen teknolojinin olanaklarindan yararlanip mümkün olan en iyi yayinciligi yampamiz gerekirken maalesef teknolojik olanaklar herkkese nasip olmuyor! Bende imkânlar ölçüsünde basta dogdugum sehir Çavdarköyü-Ulas Ilçesi-SIVAS olmak üzere bulundugum ulastigim her yerden haberler ve gelismelerle ilgili görüs ve yarumlar yayinlamaya çalisiyorum. Belirtigazetesi'ni ozaman Istanbul Valiligi'ne beyanname verdim. Daha sonra adliyeye Basin Savciligina devredildi bu görev. Ben olanaksizlik yasasamda büyük sikintilarla gazetecilik yapsam da imkânlari olan insanlar daha iyisini yaparlar! Karanliklarin aydinlatilmasi, toplumsal bilinçlenme ve yeni nesilin bilgili ve cesur olmasi için gerçekleri ögrenmesi gerekir!

     Mesela  bir örnek ; Dogdugum köy Çavdarköyü Sivas Ili Ulas Ilçesi'ne bagli. Benim köyüm komsularimiz olan köylerle baglantisi olan yollar asfalt olmadigi gibi kisin ulasim imkânsiz gibi. Bu köylerin köydisinda yasayan çocuk ve gençlerinin kaçtanesi biliyordur, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yili'na  3 yil kalmisken neden hâla okul ve  degirmen yokken yollar bakimsiz?!