Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

VUSLAT DERGİSİ HAZİRAN SAYISI ORUÇ TUTMANIN ÖNEMİNİ ANLATIYOR

VUSLAT DERGİSİ HAZİRAN SAYISI ORUÇ TUTMANIN ÖNEMİNİ ANLATIYOR

Tarih 30 Mayıs 2015, 14:35 Editör Aydın YILDIZ

HABER : AYDIN YILDIZ Vuslat Dergisi'nin Haziran sayısı, "Oruç Kalkanını Kuşanmak" manşetiyle çıktı. Onbir ayın sultanı Ramazan geldi.

VUSLAT DERGİSİ HAZİRAN SAYISI
 
ORUÇ TUTMANIN ÖNEMİNİ ANLATIYOR

"ORUÇ KALKANINI KUŞANMAK"

HABER : AYDIN YILDIZ
 

Vuslat Dergisi’nin Haziran sayısı, “Oruç Kalkanını Kuşanmak” manşetiyle çıktı.

       Onbir ayın sultanı Ramazan geldi… Ramazan her yıl bereketiyle, huzuruyla birlikte gelir. O ayda şeytanlar zincire vurulur…  Müslümanların ise imanı güçlenir… Müslümanların yüreğinde umut yeniden canlanmaya başlar… Rabbimize karşı olan sorumluluğumuz bir kez daha gözden geçirme fırsatı yakalarız bu mubarek pâk ayda!..
    Kur’an Ayı Ramazan Ramazan ayı aynı zamanda, Kur’ân ayıdır.  Kur’ân bu mubarek ayda nâzil olmaya başlanmıştır.  Ramazan, Kur’ân ile bütünleşme ve onu hayatın her alanına taşıma fırsatıdır.  Günümüzde modern hayatın insanları bütün benliğiyle kuşattığı bir zamanda, Müslümanların Ramazan ayında derin bir tefekkür içinde olmaları gerekiyor.   

Bu ayda İslâmî bilincimizi tekrar yeniden gözden geçirmeliyiz. Daha çok Kur’ân ve Peygamber Efendimiz (s.a.s.) Sünneti’ne sarılmalıyız.  Müslümanların, vahdeti ve selâmeti için daha çok adım atmalıyız!..
Aç İnsanları Unutmayalım Yaşadığımız çağda, Müslümanlar özgür değil, esaret altındadırlar…  İslâm coğrafyasının birçok yeri, İslâm düşmanları tarafından işgal edilmiş… Zalimler tarafından işgal edilen İslâm topraklarında, katliamlarla yüzbinlerce Müslüman şehid edilirken yüzbinlercesi yaralı halde iken ve yüzmilyolarca kardeşlerimiz kuru bir ekmeğe muhtaç edilmişlerdir… Müslümanlar zihinleri ve toprakları işgal atındayken, sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranmak ahlâklı bir davranış değildir.  Müslümanlar kardeştir… Müslümanlar tek bir ümmettir…
  Oruç Eğlence mi?
   Müslümanlar bu kadar acı içinde yaşıyorken,  mağfiret ve rahmet ayı olan Ramazan,  ibadet ayı olmaktan çıkarılıp bir eğlence ayına dönüştürüldü. İftar sofraları tevazu sofraları olmaktan çıkıp, gösteriş sofralarına dönüştü.  Oysa oruç, bizi kendimize getirmeliydi. Oruç, bizi kendimizden geçirmemelidir.  Bu kadar zulüm varken, kalkıp ibadet ayı olan Ramazan’ı eğlence ayına dönüştürmek bir bilinç kaybıdır.
Oruç İle Bilinç Yenilemek
Ramazan ayında daha çok duâ etmeliyiz. Daha çok İslâm adına çalışmalıyız.  Aç olan insanların halini, bu ayda daha çok anlamalıyız. Muhtaç insanlara yardım ulaştırmalıyız.  Kendimizi muhasebeye çekmeliyiz. Ramazanla birlikte yeniden dirilmeliyiz. Ramazan’ın bizim için bir bilinç yenileme ayı olduğunu unutmamalıyız!..
Dergide Yazısı Olan Yazarlar
Ramazan Kayan, Ahmed Kalkan, Hüseyin K. Ece, Ahmet Varol, Abdullah Dai, Ziya Gündüz, Süleyman Gülek,  Recep Arslan, Halil Kara, Ahmet Bal, Muhammed İslamoğlu, Murat Said Özdemir,  Dilaver Işık, Nasruddin Yasin, Zübeyde Nalbant…
Dergi Hakkında Detalı Bilgi İçin: 0216 612 78 22 web:
www.vuslatdergisi.com


Bu haber 2714 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÜLTÜR-SANAT

Kemal Sunal uyarıyor hâlâ kanan saflar var

Kemal Sunal uyarıyor hâlâ kanan saflar var Bilindiği gibi insanlarımız batıl inançlar ve hurafeler nedeniyle sömürülüyor. Ancak, bilim hurafelere karşı güçlen...

TİYATRO SİMURG, EKİN SANAT HALK KÜTÜPHANESİ SAHNESİ'NDEYDİ

TİYATRO SİMURG, EKİN SANAT HALK KÜTÜPHANESİ SAHNESİ'NDEYDİ HABER-FOTOĞRAFLAR: AYDIN YILDIZ Sultangazi Yetmişbeşinciyıl Mahallesi'nde ve bölgesinde yaşayan insanlara kültü...

TARİH SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

TAKVİM

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi